Kontakt

MPJ AUTO SERWIS
obsługa i naprawa pojazdów

 Gliwicka 74a

47-223 Brzeźce
 
 +48 77 481 86 21
 
 +48 508 369 714
 
 

Napisz do nas

   
Strona główna Geometria kół

Geometria kół

Źle ustawiona „geometria” kół może być niebezpieczna dla jazdy, a w najlepszym przypadku będzie niszczyć niektóre elementy samochodu. Chociaż nie jest to obowiązkowe, warto czasami dokonać pełnej kontroli kątów zawieszenia kół. 
 
Właściciele samochodów zbyt często lekceważą prawidłowe ustawienie kątów kół w swoich pojazdach a ma ona ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, sterowalność auta, jego stabilność (odczucie tzw. noszenia po drodze) i szybkość zużycia ogumienia. 
  
Koła przednie 
Najważniejsza jest zbieżność i kąt pochylenia kół przednich, ponieważ na naszych wyboistych i dziurawych drogach najłatwiej ulegają rozregulowaniu.
Najpierw  trzeba sprawdzić i wyeliminować luzy w zawieszeniu, a potem dopiero sprawdzamy geometrię. Jest to niewielki wydatek, a właściwa geometria  kół przednich poprawi bezpieczeństwo jazdy i uchroni przed przyspieszonym zużyciem opon. 
 
Jeżeli ustawienie kół jest niewłaściwe, następuje wówczas szybkie, nierównomierne zużywanie się ogumienia. Pochylenie i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy decyduje natomiast o stabilności samochodu w czasie jazdy, wpływa bowiem na jego sterowalność. Nieprawidłowe wyprzedzenie sworznia zwrotnicy powoduje niestabilność auta w czasie jazdy. Właściwa zbieżność kół zapewnia uniknięcie poślizgu bocznego, poprawia w ogóle stabilność kierowania oraz zapobiega nadmiernemu zużyciu ogumienia. 
 
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wyposażyliśmy nasz serwis w komputerowe urządzenie  do pomiarów geometrii kół z 8 kamerami CCD amerykańskiej firmy JOHN BEAN od Snap On Equipment. Jako jedyni w regionie specjalizujemy się zarówno regulacją osi przedniej  jak i obydwu osi  (tylnej
i przedniej)